بالتازار ولبالتازار ول

بالتازار ول

Balthasar Woll
اولین و تنها توپچی دریافت کننده مدال صلیب شوالیه

تولد 1 سپتامبر 1922-مرگ 18 ماس 1996 بالتازار ول یکی از افراد عضو اس اس با درجه گروهبان در جنگ جهانی دوم بود که مفتخر به دریافت نشان صلیب شوالیه گردید بالتازار ول " Balthasar "Bobby" Woll " معروف به بوبی ول در سال 1922 در ومتس وایلر به دنیا آمد پدر او یک کارگر ساده بود.بوبی ول بعد از مدتی کار کردن به عنوان الکتریک کار در 15 آگوست 1941 داوطلبانه به وافن اس اس پیوست. او به عنوان توپچی در واحد توتن کوپف مشغول خدمت شد ودر نبرد دمانژن شرکت کرد و در این نبرد زخمی شد و درپی آن مدال درجه دو آهنی و مدال زخمی شدن در جولای 1941 دریافت کرد. اواخر سال 1942 و پس از بهبودی به عنوان توپچی تانک پانتزر در لشکر اس اس لایب استاندارد آدولف هیتلر منصوب شد. و در آنجا با فرمانده تانک خود مایکل ویتمن مشهور آشنا شد و این آشنائی منجر به دوستی صمیمی بین آنها شد که تا مرگ ویتمن به طول انجامید.

ول به همراه سایر خدمه تانک

ول به همراه سایر خدمه تانک
به ترتیب از چپ به راست:
ویتمن-بوبی ول-ورنر ایرگانگ-زپ روسنر-ایگن اشمیت

ول توپچی مورد اعتماد ویتمن بود وبا هم بر روی بهبود استراتژی های استفاده از تانک در میدان نبرد کار میکردند. در جریان نبرد کورسک آنها بهترین عملکرد را داشتند و موفق به منهدم کردن 80 تانک و 107 اسلحه ضد تانک دشمن شدند در سال 1943 ول مفتخر به دریافت مدال درجه یک آهنی شد.

بالتازار ول

سال 1944 سال ی پر از موفقیت برای ول بود. در ژانویه 1944 صلیب شوالیه را دریافت کرد.ول اولین و تنها توپچی دریافت کننده این مدال بود.در همین سال او به درجه گروهبانی ارتقا یافت.

بالتازار ول

سال 1944 در نرماندی تانک آنها مورد اصابت قرار گرفت که باعث کشته شدن وتیمن و زخمی شدن ول شد. ول از جنگ جان سالم به در برد و در سال 1996 در گذشت . ول به همراه سایر خدمه تانک تحت فرماندهی ویتمن نمونه بارز کار گروهی TEAM WORKING بودند