هانس یشونکهانس یشونک

هانس یشونک

Hans Jeschonnek

April 1899 – 18 August 1943 یک سرهنگ المانی و رییس ستاد فرماندهی لوفت وافه در طول جنگ جهانی دوم بود. هانس یشونک در 9 اپریل سال 1899 در Inowroclaw به دنیا امد.او پسر یک استاد مدرسه بود. هانس در جوانی شروع به تحصیل دانشکده افسری Lichterfelde و در سال 1914 به عنوان ستوان پذیرفته شد و در سال 1917شروع به پرواز با jasta40 (نوعی هواپیمای جنگی) کرد.

زمانی که جنگ جهانی اول در حال پایان گرفتن بود هانس با شجاعت دو هواپیمای دشمن رو از پای دراورد و موفق به کسب صلیب اهنی 1و2 شد. پس از ایجاد Reichswehr هانس به عنوان عضوی از هنگ سواره نظام Reichswehr در شورش Silesian شرکت کرد.بعد از ان تحت نظارت Kurt Student (ژنرال لوفت وافه) در بخش توپخانه ارتش شروع به کار کرد.او در سال 1928 از تعلیمات ستاد ارتش فارغ التحصیل شد. بعد از فارغ التحصیلی هانس برای بخش وزارت Reichswehr شروع به کار کرد.مسئولیت او ساخت هواپیماهایی بود که توسط پیمان ورسای ممنوع شده بود. در سال 1933 با حمایت والتر وور (فرمانده لوفت وافه )به عنوان اجودان ارهارد میلچ (فیلد مارشال المانی) منصوب شد.پس از ان در مارچ سال 1934 به عنوان کاپیتانی Bomber Wing 152 رسید. در سال های بعد به سرهنگ دومی در وزارت خانه لوفت وافه رسید.بعد از ان در 1 فبریه 1938 با موفقیت به عنوان رئیس عملیات های اجرایی لوفت وافه رسید. هانس به اوج موفقیت خود رسیده بود,در 1 فوریه سال 1939 هانس جایگزین Hans-Jürgen Stumpff به عنوان رئیس کل ستاد لوفت وافه شد.موقعیتی که تا مرگ خود در آن باقی ماند.

مدال Order of Michael the Brave

مدال Order of Michael the Brave

به عنوان رئیس کل ستاد لوفت وافه شد.موقعیتی که تا مرگ خود در ان باقی ماند. در 27 اکتبر 1939 بعد از آنکه لهستان شکست خورد موفق به دریافت صلیب شوالیه شد.بدلیل موفقیت لوفت وافه در طول جنگ با لهستان و فرانسه در 11 اگوست 1940به مقام General der Flieger رسید. در طول جنگ یکی از موثر ترین افراد در بین فرماندهان هانس یشونک بود. او فردی پرانرژی و با هوش شناخته شده بود. او در 18اگوست سال 1943 با شلیک یک گلوله به زندگی خود پایان داد بعضی ها دلیل این خودکشی را دستور اشتباه او در رابطه با به اتش کشیدن 200 جنگنده المانی توسط نیروی هوایی برلین که بصورت اشتباه در پایتخت رایش گردهم امده بودند می دانند. Hans Jeschonnek در پرونده موفقیت های خود بجز صلیب شوالیه دارای مدال Wound Badge , صلیب افتخار و مدال Order of Michael the Brave رومانی ها بود.

Wound Badge

Wound Badge

Wound Badge

آرامگاه هانس